Aktualności

Wyciek danych Total Fitness

Total Fitness poinformował o naruszeniu ochrony danych osobowych klientów Administrator Danych Osobowych, spółka Nordic Investment sp. z o.o., która jest operatorem sieci. Operator przekazał, że doszło do ujawnienia takich danych osobowych jak: imię i nazwisko, numer telefonu, adres zamieszkania, adres e-mail, data urodzenia, numer PESEL, płeć, numer karty członkowskiej, 4 ostatnie cyfry karty płatniczej oraz termin jej ważności.

Na szczęście nie doszło do przejęcia danych biometrycznych. Wyciek dotyczy zarówno aktualnych, jak i byłych klientów sieci klubów Total Fitness. Przejęte dane mogą zostać wykorzystane niezgodnie z prawem, o czym wspomina operator w mailu i podkreśla, co zrobić, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych nadużyć. Należy jednak pamiętać, że wyciek dotyczy niezwykle wrażliwych danych. Przy ich wykorzystaniu przestępcy mogą podjąć próby uzyskania kredytów i pożyczek itd. Poszkodowani zostali przeproszeni za zaistniałą sytuację i związane z nią możliwe niedogodności. Niestety nie daje to gwarancji, że żaden z klientów sieci Total Fitness nie stanie się ofiarą dalszych nadużyć.

zródło: dobreprogramy.pl

logo facebook

 

Certyfikowana firma ISO 9001:2015

Jak działamy?

Profesjonalnie i skutecznie.

Mając bogate zaplecze doświadczeń oraz sprawdzonych i pewnych ludzi możemy zaproponować optymalne koszty dla rozwiązań dedykowanych.