Aktualności

Atak na placówkę medyczną we Francji.

Francuski szpital w Nowej Akwitanii został w poniedziałek celem ataku złośliwego oprogramowania ransomware w wyniku którego został odcięty dostęp do danych, a sprawcy ataku żądają 50 tyś. dolarów w bitcoinach.

Placówka medyczna w Oloron-Sainte-Marie została zaatakowana przez złośliwe oprogramowanie, które szyfruje dane zapisane na urządzeniach i odbiera dostęp do systemu komputerowego oraz żąda okupu za odblokowanie danych.

Pomimo szybkiej reakcji i odcięcia dostępu do stacji roboczych program wykradł dane odnośnie stanu zdrowia pacjentów szpitala. Szpitale są celem najgroźniejszych ataków hakerskich, ponieważ zawierają wrażliwe dane odnośnie dużej ilości osób, według Philippe Gautier wiele z ataków cybernetycznych ma swoje źródła w Rosji i Chin.

Atak na Oloron-Sainte-Marie to najnowszy z trzech ataków na placówki medyczne we Francji w tym miesiącu poprzednie dwa wydarzyły się w dniach 8 oraz 15 lutego i sparaliżowały szpitale w Dax w departamencie Landy i Villefranche-sur-Saone w departamencie Rodanu. Po tych wydarzeniach prezydent Francji  Emmanuel Macron ogłosił, że państwo przeznaczy miliard euro na podniesienie bezpieczeństwa dla systemów służby zdrowia.

 

źródło: tvp.info

logo facebook

 

Certyfikowana firma ISO 9001:2015

Jak działamy?

Profesjonalnie i skutecznie.

Mając bogate zaplecze doświadczeń oraz sprawdzonych i pewnych ludzi możemy zaproponować optymalne koszty dla rozwiązań dedykowanych.